Herbata

Pamiętaj: Uważaj na herbatę kupowaną w torebkach - wiem że to wygoda w parzeniu... ale w sumie nic poza tym. Herbatę taką bardzo łatwo zafałszować (dodać herbatę już spitą - użytą do innej produkcji, dodać obce barwniki, dodać liście innych roślin, jak i obce barwniki), ponadto często jest ona robiona z pyłu herbacianego, a więc pozostałości po obróbce lepszych gatunków herbat. Herbata z torebki... ma zupełnie inny smak niż herbata parzona bezpośrednio z fusów.

Czerwona Herbata - działanie


Proces otrzymywaia czerwonej heraty niewiele różni się od procesu otrzymywania czarnej herbaty. Krótszy jest jedynie proces fermetacji.

Czerwona herbata wykazuje się dzięki temu specyficznymi właściwościami zdrowotne: oczyszcza organizm jak i wposmaga procesy trawienne, dzieki czemu jest często stosowane przy okazji wszelakich diet odchudzających, obiniża poziom cholesterolu, wspomaga prace wątroby, wzmacnia organizm.

Niektórzy twerdza także że jest doskonała na "kaca" ;)


powrót do strony głównej o herbacie


Zapomniał bym o najważniejszym, smak herbaty i jej działanie zależy przede wszystkim od towarzystwa w jakim ją pijemy ;)
Życie zdrowie i medycyna
naturalna, psychologia, alternatywna...
i konwencjonalna DOLEGLIWOŚCI:
DIAGNOSTYKA:
PREPARATY, ZIOŁA: JADŁOSPIS: DBANIE O CIAŁO: SEN: E-BOOKI DOWNLOAD: INNE: 

Made by precelik. Polityka prywatnosci