Herbata

Pamiętaj: Uważaj na herbatę kupowaną w torebkach - wiem że to wygoda w parzeniu... ale w sumie nic poza tym. Herbatę taką bardzo łatwo zafałszować (dodać herbatę już spitą - użytą do innej produkcji, dodać obce barwniki, dodać liście innych roślin, jak i obce barwniki), ponadto często jest ona robiona z pyłu herbacianego, a więc pozostałości po obróbce lepszych gatunków herbat. Herbata z torebki... ma zupełnie inny smak niż herbata parzona bezpośrednio z fusów.

Zielona Herbata - działanie


Herbata zielona nie jest poddawana fermentacji. Otrzymywana jest poprzez wysuszenie świeżych zebranych liści herbacianych, liście takie po więdnięciu podgrzewa się parą wodną (temperatura zabija enzymy - liście zostają zielone). Herbata następnie poddawane jest procesowi zwijania (gdy parzymy listki można zaobserwować jak się rozwijają) a następnie suszenia.

Zielona herbata dzięki zastoswanej metodzie produkcji zachowuje wiecej składników odżywczych niż pozostałe herbaty. Jest ona także delikatniejsza w smaku od czarnych herbat. Popularne są herbaty zielone z dodatkiem kwiatów czy tez suszonych owoców.

Zielona herbata jest wysoko ceniona dzięki działaniu zdrowotnemu. Jest bogata w witaminy, sole mineralne oraz garbniki. Zmniejsza osadzanie sie cholesterolu na ściankach naczyń krwionośnych. Poprawia koncentrację rozjaśnia umysł. Obniża także kancerogenne działanie niektórych związków. Opóźnia procesy starzenia się jak i niweluje uczucie sytości po obfitym posiłku.


powrót do strony głównej o herbacie


Zapomniał bym o najważniejszym, smak herbaty i jej działanie zależy przede wszystkim od towarzystwa w jakim ją pijemy ;)
Życie zdrowie i medycyna
naturalna, psychologia, alternatywna...
i konwencjonalna DOLEGLIWOŚCI:
DIAGNOSTYKA:
PREPARATY, ZIOŁA: JADŁOSPIS: DBANIE O CIAŁO: SEN: E-BOOKI DOWNLOAD: INNE: 

Made by precelik. Polityka prywatnosci